لینک مستقیم فایل<دانلود تحقیق درموردمبانی کامپیوتر و برنامه سازی>

دانلود تحقیق درموردمبانی کامپیوتر و برنامه سازی با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود تحقیق درموردمبانی کامپیوتر و برنامه سازی. قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نام فایل : مبانی کامپیوتر و برنامه سازی


فرمت : .ppt


تعداد صفحه/اسلاید : 330


حجم : 3 مگابایتبنام دانای توانا
مبانی کامپیوتر و برنامه سازی ( رشته مهندسی کامپیوتر )
*
فهرست مطالب
فصل اول : مقدمه ای بر کامپیوتر و برنامه سازی
فصل دوم : پاسکال و حل مساله
فصل سوم : توابع و رویه ها
فصل چهارم : ساختارهای انتخاب : دستورات if و else
فصل پنجم : حلقه های تکرار : ستورات while و for و repeat
فصل ششم : برنامه سازی پیمانه ای
فصل هفتم : انواع داده های ساده
فصل هشتم : فایل های متن
فصل نهم : مهندسی نرم افزار
فصل دهم : آرایه
فصل یازدهم : آرایه های فشرده و آرایه های چند بعدی
فصل دوازدهم : رکورد
فصل سیزدهم :بازگشت پذیری

*
فصل اول
مقدمه ای بر کامپیوتر و برنامه سازی
*
فهرست مطالب فصل اول
مقدمه ای بر کامپیوتر
کامپیوترهای الکترونیکی قدیمی و فعلی
آشنایی با سخت افزار کامپیوتر
حل مسئله و برنامه سازی
استراتژی برنامه نویسی
مراحل آماده سازی یک برنامه برای اجرا
ساختن یک برنامه یا فایل

*
مقدمه ای بر کامپیوتر
کامپیوتر ابزاری است که محاسبات را با سرعتی بالا و دقتی زیاد انجام می دهد. برای انجام کارهای مفید با کامپیوتر باید برنامه ای برای آن نوشته شود. برنامه به مجموعه دستور العمل ها گفته می شود که کار خاصی را انجام می دهند. برنامه معمولاَ تحت یک زبان برنامه سازی مثل پاسکال انجام می شود


*
کامپیوترهای الکترونیکی قدیمی و فعلی
در کامپیوتر های اولیه از لامپ خلا ُ استفاده می شد. اما با تکنولوژی امروز می توان پردازنده یک کامپیوتر را در یک قطعه الکترونیکی با عنوان تراشه کامپیوتر قرار داد که اندازه ان تقریباً برابر با یک تمبر پستی است .یک کامپیوتر از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است.


*
آشنایی با سخت افزار کامپیوتر
اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر :

حافظه اصلی
حافظه جانبی
واحد پردازشگر مرکزی
ابزار ورودی مانند صفحه کلید و ما وس
ابزار خروجی مانند صفحه نمایش و چاپگر


*
حافظه
حافظه یکی از اجزاء اصلی کامپیوتر است. حافظه یک کامپیوتر را به مثابه دنباله مرتبی از محل های حافظه در نظر بگیرید که سلول ها ی حافظه نامیده می شود. هر کدام از سلول های حافظه دارای آدرس منحصر به فردی هستند.کلیه داده های موجود در حافظه با الگوی خاصی از 0 و 1 نمایش داده می شوند.


*
حافظه جانبی
حافظه جانبی از طریق دستگاه های ذخیره سازی جانبی قابلیتی شبیه قابلیت ذخیره سازی داده ها به صورت پایداررا فراهم می کند. یکی از دستگاه های ذخیره سازی متداول دیسک گردان است. این وسیله داده ها و برنامه ها را روی رسانه حافظه ای به نام دیسک ذخیره و بازیابی می نماید.
....مطالب دیگر:
📜طرح توجیهی میلگرد از ضایعات📜طرح توجیهی نایلون و چاپ روی ان📜طرح توجیهی تولید نخ از ضایعات نستاجی📜طرح توجیهی تولید نخ پلی استر POY📜طرح توجیهی تولید نمک تصفیه شده📜طرح توجیهی تولید ورق پلی کربنات📜طرح توجیهی کشت یونجه و تولید علوفه📜طرح توجیهی تولید یونوبلوک📜طرح توجیهی تولید نمک (کلریدسدیم )📜طرح توجیهی تولید نبات وآبنبات📜طرح توجیهی تولید نخ پروپیلن📜طرح توجیهی تولید نان📜طرح توجیهی تجهيزات پزشكی📜طرح توجیهی تولید جوراب زنانه📜طرح توجیهی توليد ماالشعير📜طرح توجیهی خدمات مكانيزاسيون كشاورزی📜طرح توجیهی توليد نشاسته از گندم📜طرح توجیهی نساجی وپارچه بافی📜طرح توجیهی توليد كودشيميايی📜طرح توجیهی نان فانتزی📜کسب و کار خانگی متصدی شبکه📜معرفی کسب کار خانگی طراحی سایت📜معرفی کسب کار خانگی منشی گری و پشتیبانی اداری📜معرفی کسب کار خانگی موسسه تبلیغاتی📜معرفی کسب کار خانگی خدمات تلخیص